جاذبه های کوبا

جاذبه های کوبا

این کشور، یکی از بزرگترین جزیره کارائیب می باشد. فرهنگ، تاریخ، اسطوره های متعدد و وجود سواحلی با مساحت بیش از ۵ هزار کیلومتر، این کشور را به یکی از کشور های توریستی مشهور تبدیل کرده است. اکنون به معرفی بهترین مکان های گردشگری کشور کوبا می پردازیم: 


 هاوانای قدیمی: Old Havana) Habana Vieja)

محله ای تاریخی در کشور کوبا می باشد. این منطقه در میراث یونسکو به ثبت رسیده است. ساختمان های باروک و نئوکلاسیک که محیط یک جاده ی سنگ فرش را می پوشانند، قدم زدن در این مکان را بسیار دیدنی نموده است. پلازا دِ لا کتدرال، رستوران افسانه ای و قلعه نیروی سلطنتی، از دیگر جاذبه های این مکان قدیمی می باشند.  


 وارادرو: Varadero

این ساحل، بهترین ساحل کارائیب می باشد. وارادرو از مرز شبه جزیره هیکاکوس، در بخش شمالی شروع شده و تا بخش های اصلی کشور ادامه دارد. سواحلی با شن های سفید، پارک طبیعی پونتا هیکاکوس، دو غار آمبروسیو و موسولمانس از جاذبه های پرطرفدار وارادرو می باشد. اقامت در هتل های سواحلی این منطقه، می تواند خاطرات شگفت انگیزی برای شما به رقم بیاورد. 


 ترینیداد: Trinidad

شهری قدیمی که در میراث یونسکو به ثبت رسیده است. در این شهر، ساختمان های مرمت کاری شده ی بی نظیر و خیابان های سنگ فرشی قدیمی، می تواند نمایی از تاریخ را به پیش چشمان بیاورد. پلازا مایور، کلیسا هولی ترینیتی رفته و موزه معماری استعماری از جاذبه های مشهور این شهر می باشند. 


 گواردالاواکا: Guardalavaca

منطقه ای آرام و ساکت با سواحلی زیبا در استان هولگین می باشد. اطراف ساحل این منطقه را درخت های انبوه و سرسبز می پوشاند. با غواصی در آب های این منطقه، می توان موجودات دریایی زیادی را در امتداد صخره های مرجانی گواردالاواکا مشاهده نمود. 


 پلایا پارایسو در کایو لارگو دل سور: Playa Paraíso, Cayo Largo del Sur

پلایا پارایسو به معنی ساحل بهشت می باشد. این منطقه در کایو لارگو دل سور قرار دارد و دارای  سواحل زیبا و چشم نوازی است. علاقه مندان به آفتابگیری و گذران اوقات در کنار سواحل، می توانند با استراحت در این منطقه از ساحلی با شن های نرم و سفید که با آب دریای شفاف این منطقه آمیخته شده اند،  لذت ببرند. 

 کایو کوکو: Cayo Coco

از خلوت ترین سواحل کشور کوبا که از دیگر سواحل دور تر می باشد. این سواحل، بسیار مشابه با منظره ای است که در کتاب های پیرمرد و دریا و جزایر در طوفان ارنست همینگوی، بیان شده است. 


 پارک ملی وینیالس: Parque Nacional Viñales) Valle de Viñales)

این پارک، یک دره زیبا و شاداب در سیرا دلوس اورگانوس در شمال پینار دل ریو می باشد که در یونسکو به ثبت رسیده است. موگوتس، بیشترین اشکال طبیعی می باشد که در این دره دیده می شود. موگوتس همان صخره های سنگ آهکی می باشد. در این دره، هم چنین زمین های کشاورزی متعددی وجود دارد که در آن ها، کشاورزان به کشت و پرورش میوه و سبزیجات مشغول می باشند. پیاده روی و اسب سواری از دیگر جاذبه های این پارک است. 


 مالکون، هاوانا: The Malecon, Havana

مشهور ترین تفرجگاه در کشور کوبا که در نزدیکی ساحل در هاوانا قرار دارد. این تفرجگاه در سال های ۱۹۰۱ و ۱۹۰۲ ساخته شده است. ساختمان هایی با رنگ های صورتی پاستلی و زرد، و جاده های قدیمی مخصوص پیاده روی، سفر به مالکون را شگفت انگیز کرده و عکاسی در آن را لذت بخش نموده است. 


 باراکوا: Baracoa

از قدیمی ترین شهر کشور کوبا می باشد که در سال ۱۵۱۱ در استان گوانتامو ساخته شده است. اولین کلیسای این شهر نیز، در همان سال بنا شد. جنگل های انبوه، آبشار های بی نظیر و سواحل به یاد ماندنی در کاگنار معماری اتسعماری این شهر، منظره ی جالبی را برای گردشگران ایجاد کرده است. بعد از تاسیس بزرگراه در این شهر، افراد زیادی برای گذراندن اوقات خود به  باراکوا سفر می نمایند.

 اگر از بزرگ راه فارولا به سمت کاخوبابو سفر کنید، مناظر زیبایی را مشاهده خواهید نمود. موزه شهر داری که در بین قلعه نظامی فوئرته ماتاچین قرار دارد، یکی دیگر از مکان های پر جاذبه کشور کوبا می باشد. در فاصله ی حدود ۲۰ کیلومتری شمال غرب کشور، ساحلی به نام پلایا ماگوانا قرار دارد. این ساحل از دیگر جاذبه های پرطرفدار کوبا تلقی می شود. دوچرخه سواری در جاده های قدیمی این کشور، می تواند خاطرات شگفت انگیزی را برای شما به ارمغان آورد.