جاذبه های کوالالامپور

جاذبه های کوالالامپورجاذبه های تاریخی و مذهبی در کنار جاذبه های طبیعی همچون وجود حیات وحش، کوالالامپور را بسیار مشهور کرده است. این شهر که در مالزی واقع شده است، دارای مراکز گردشگری بسیاری می باشد که اکنون به معرفی برخی از آن ها می پردازیم: 

 

برج ‌های دوقلوی پتروناس:  Petronas Twin Towers

یکی از معروف ترین جاذبه های دنیا که توسط شخصی به نام سزار طراحی شده و در مرکز شهر بنا شده است. استخر ها و آبگیر های متعددی در اطراف این برج ها وجود دارند که محل مناسبی برای شنا و آب تنی می باشند. این دو ساختمان ۸۸ طبقه توسط پلی به طول ۵۸ متر به یک دیگر متصل شده اند. گردگسرانومی توانند از این برج ها بالا رفته و نمای شهر را از منظره ای دیگر تماشا کنند. 


موزه ملی مالزی: National Museum of Malaysia

این موزه که در نزدیکی دریاچه پروانه واقع شده است، تصویری بسیار روشن از تاریخ کشور مالزی را به نمایش می گذارد. این ساختمان با معماری بومی بنا شده است و دستاورد های افراد مشهور در زمینه ی سیاست مالزی و گنج های سلطان ترنگانو در این موزه به نمایش گذاشته شده اند. 


برج کی ال: KL Tower

برجی با ارتفاع ۴۲۱ متر که در منطقه حفاظت شده جنگلی بوکیت ناناس واقع شده است. این بنا به عنوان پنجمین ساختمان بزرگ دنیا شناخته شده است. اگر از برج های دو قلو بالا بروید، می توانید این برج را تماشا کنید. این برج هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۱۰ شب در دسترس همگان می باشد. البته برای وارد شدن به این برج باید بلیط تهیه نمود. 

بوکیت بینتانگ: Bukit Bintang

خیابانی مملو از رستوران های متنوع با غذا های چینی و غذاهای دریایی که هیچ گونه وسیله ی موتوری اجازه ی ورود به آن را ندارد و در نزدیکی خیابان سلطان اسماعیل واقع شده است. در رستوران های این خیابان، انواع مختلفی از غذا ها از جمله گوشت های باربیکیو، انواع نودل ها و دسرها با قیمت بسیار ارزان در اختیار مشتریان قرار می گیرد. 


بازار مرکزی: Central Market

بازاری در محله ی چاینا تاون که از مکان های فرهنگی شهر کوالالامپور تلقی می شود. انواع ماهی های معرکه، انواع میوه های مالزی، صنایع دستی و غذاهای خیابانی مالایی در این بازار به فروش می رسند. قیمت تمامی این محصولات، بسیار مناسب می باشد. 


پارک موضوعی سانوی لاگون: Sunway Lagoon

رودخانه ای ساخته ی دست انسان که دارای ساحل های مصنوعی و موج‌های مصنوعی می باشد. مساحت این پارک حدود ۳۲۳ هزار و ۷۴۹ متر مربع می باشد و دارای ۵ بخش مجزا با موضوع های مختلف می باشد. پارک آبی، پارک جیغ، پارک تفریحی، پارک بی نهایت و پارک زندگی بخش های مختلف این پارک می باشند. ساعت کاری این پارک از ۱۱ صبح تا ۶ عصر است. 


پارک پروانه کوالالامپور:  KL Butterfly Park

ساختمانی سر پوشیده با ارتفاع بسیار که حدود ۱۲۰ گونه و تعداد ۶ هزار پروانه در ان پرورش یافته و زندگی می نمایند. اگر به این حیوانات علاقه دارید، می توانید با دوربین عکاسی خود به این پارک رفته و لحظات بی نظیری را برای خود به ثبت برسانید. در این پارک، علاوه بر پروانه، می توان انواع گل ها، انواع میوه ها، مجموعه ای از گیاهان مناطق گرمسیری و موزه حشرات را نیز مشاهده نمود. در موزه حشرات می توان از حشره های شگفت انگیزی همچون حشره شاخه مانند، هزارپاها، بزرگترین سوسک های درختی و عنکبوت ها بازدید نمود. 


آکواریوم کوالالامپور: KL Aquaria

آکواریومی بی نظیر با مساحتی حدود ۴۶۴ هزار و ۵۱۵ متر مربع که به شکل یک تونل به طول ۹۰ متر می باشد. در این اکواریم، بیش از ۱۵۰ گونه ی آبزی قابل مشاهده هستند. ساعت کاری این آکواریم از ۱۱ صبح تا ۸ شب می باشد. کوسه های این آکواریوم، طرفداران زیادی در بین گردشگران دارند. عکاسی در این مکان، خاطرات شگفت انگیزی را به ثبت خواهد رساند. 

محله چینی ها: China Town

یکی از شلوغ ترین منطقه ی گردشگری در کشور مالزی که فرهنگ غنی، تاریخی و آداب و رسوم چینی در آن به چشم می خورد.‌ در این منطقه می توان هر گونه جنس و کالای درجه یک چینی را تهیه نمود و با فرهنگ غنی این کشور بدون سفر به چین، آشنا شد.